A keményforrasztott lemezes hőcserélő gyártási technológiája és jellemzői
- 2021-11-15-
Gyártási technológiája és jellemzőiforrasztott lemezes hőcserélő
A keményforrasztott lemezes hőcserélő nagymértékben csökkentheti az eltömődést és nagymértékben meghosszabbíthatja a folyamat működési idejét. Széles rések, lemezminták és sima nyílások kialakítása a lemezek között, hogy megkönnyítse a szálak és részecskék áramlását. Több hőt nyer vissza, és csökkenti az energiaköltségeket. Ez egy nagyobb hővisszanyerési arányú hőcserélő.
Fordított áramlása miatt aforrasztott lemezes hőcserélőfel tudja melegíteni a hidegáramot a bejövő hőáramhoz közeli hőmérsékletre, ezáltal nagyobb mértékben nyer vissza energiát. A korábban haszontalannak tekintett hőenergia felhasználható. Így csökkenthető a gőzfogyasztás, a felesleges gőz pedig áramtermelésre fordítható. A nagyobb hővisszanyerés, működési ideje kisebb helyigényű, a nagy hőhatékonysági rés kompaktsá teszi. A héjas-csöves hőcserélőhöz képest a keményforrasztott lemezes hőcserélő csak a padlófelület 20%-át foglalja el, és a tömege körülbelül 80%-kal könnyebb, ha a folyamatközeg meg van töltve. A szélessáv növeli az üzemidőt, meghosszabbítja a szervizintervallumokat, és csökkenti a csővezeték-elzáródási hibák előfordulását. Rostos közegek felvitelénél a rendszeres visszaöblítés lehetővé teszi a lemezes hőcserélő hosszabb ideig tartó használatát.
A hőcserélő belsejében lévő szennyeződések tisztítására általában a CIP berendezést használják rendszeres tisztításra, és a tisztítószert a berendezés kikapcsolásakor átöblítik az egységen. A széles sávrés kis retenciós térfogata csökkenti a vegyszer- és vízfogyasztást, valamint lerövidíti a tisztítási időt. Aforrasztott lemezes hőcserélővisszanyeri a hőt a két folyamatáramból, és a kevert lé előmelegítésére használja fel. Az átalakítást követően a gőzfogyasztás 40-50%-kal csökkent, és a gőzfelesleg is felhasználható áramtermelésre.